Příměstské letní tábory

Tyto příměstské tábory najdete v nabídce CVČ Astra z Frenštátu, ale organizují je vedoucí z oddílu Artušovci. 

Záhady A.R.T. (2023)

hlavní vedoucí: Ančovička

Mizejí vám ponožky?
Sužuje vaše město příšera?
Dějí se kolem vás nevysvětlitelné věci?
Zavolejte Záhady A.R.T.! Vždy připravení do akce!

Legendy mazáctví (2022)

hlavní vedoucí: Ančovička

"Odvážní mistři kung-fu již po staletí brání celou Čínskou zem. Máš i ty sílu na to stát se bojovníkem pod vedením slavného mistra Sifu a pěti postrachů?"

Pod hladinou (2021)

hlavní vedoucí: Ančovička

"Život v oceánu je plný zajímavých rostlin a živočichů. Naše skupinka potápěčů se chystá na nezapomenutelné dobrodružství, na kterém společně prozkoumáme podmořský svět. Vydáš se s námi pod hladinu?"

Cesta kolem světa za 5 dní (2020)

hlavní vedoucí: Ančovička

PLT Cesta kolem světa za 5 dní byl zaměřený na přiblížení a poznávání různých kontinentů a kultur a proběhl v termínu 13 - 17. 7. 2020 a zúčastnilo se jej 34 dětí. Účastníky na začátku týdne čekalo seznámení se s cestovatelským týmem, plánem cesty, proběhla výroba nezbytných věci k dobrodružství, jakými byly cestovatelské klobouky a hrníčky a pak započala soutěž o překonání rekordu o objetí celého světa. Cestovatelé navštívili například Pustevny a stezku v korunám stromů. Během cesty se také seznámili s pěti kontinenty, konkrétně Asii, Afrikou, Amerikou, Antarktidou a Austrálií, s jejich kulturou a tradicemi. Na konci tábora se jim podařilo úspěšně dorazit zpátky do Frenštátu a to za pouhých 5 dní.

Strážci pralesa (2019)

hlavní vedoucí: Břitva

PLT Strážci pralesa, zaměřený na proces budování kladného vztahu dětí k přírodě a péči o ní, proběhl v termínu 29. 7. - 2. 8. 2019 a zúčastnilo se jej 22 dětí zapojených do projektu RnD. Účastníky na začátku týdne čekal nábor do ligy strážců pralesa a prohlídka jimi spravovaného teritoria, v jehož rámci měly možnost prohlédnout si většinu atrakcí frenštátských Horeček a navštívit místní ranč. Ale již od pondělí pronásledovaly nově pasované strážce výhružky od neznámých Dokdap, nesoucí predikce zkázy lesa. Po pár dobrodružných setkání s těmito obludami, přišly děti s pomocí lesních skřítků a dravého ptactva na skutečnost, že Dokdapy jsou příšery odpadkové a chtějí zničit jejich les. Proto se poslední den rozhodly proti nim bojovat. Dokdapy byly poraženy, staly se z nich lesní víly a účastníci je naučili jak se správně starat o les spolu se základy umění recyklace odpadu. Děti zdatně zvládly porozumět problematice znečištění životního prostředí a poslední den samy iniciovaly aktivitu spojenou s uklízením lesa.

Kdo tomu velí?

Ančovička

2020-2023

Převzala pomyslnou štafetu a společně s ostatními vedoucími vytváří příměšťáky, hlásící se k myšlenkám oddílu.

Břitva

2019

Hlavasovala historicky první příměšťák, který pořádali vedoucí z oddílu Artušovci.